مشاوره رایگان بانک وردپرس در خدمت شماست

با ما تماس بگیرید از اینکه صدای نازنین شما را می شونیم لذت میبریم و سعی میکنیم ، تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

ارتباط با واتس آب با کلیک روی دکمه زیر:

ورود به پشتیبانی

در صورتی که سایت خود را با استفاده از وردپرس طراحی کردید و از افزونه های وردپرس جهت بهبود کارآیی سایت خود استفاده کردید باید بازخورد عملکرد سایت خود را از نظر کاربران مورد بررسی قرار دهید. در این مقاله قصد داریم عامل دیگری که در پیشرفت ما در زمینه خدماتی که ارائه می دهیم، تاثیر گذار است را مورد بررسی قرار دهیم و آن، فیدبک یا بازخوردی است که از مشتریان دریافت می کنیم. نظر مشتریان ، عامل بسیار مهم وسازنده ای است که می تواند زمینه ساز بسیاری از پیشرفت های آتی شود.

چرا به بازخورد و نظر مشتریان نیاز داریم؟

 

بازخورد مشتریان می تواند برای کسب و کار شما به عنوان یک راهنمای هدایتگری باشد که شما را به سمت پیشرفت سوق می دهد و آنچه را که به عنوان فیدبک دریافت می کنید، فرصت های کسب و کار جدید و پیشرفت را که شما تا آن زمان در نظر نگرفته بودید نشان می دهد و در واقع رفتار بازار را پیش بینی می کند. به طور کلی، مشتریان تصمیم خواهند گرفت که آیا محصول یا کسب و کار شما موفق است یا خیر.

 

تفسیر بازخورد

تفسیر بازخورد همیشه نیاز به بررسی عمیق دارد. به یاد داشته باشید که، هیچ کدام از مشتریان  به طور واقعی نگران محصول شما و یا حتی کسب و کار شما نیستند. آنها به دنبال نیاز خودشان هستند و می خواهند که شما آنچه را که آنها برای موفق شدن نیاز دارند برایشان فراهم کنید.

هنگامی که بازخوردی از مشتری دریافت می کنید، همیشه باید “مشکل” را از “راه حل” جدا کنید. باید دریابید که آن شخص در واقع تلاش برای انجام چه کاری دارد؟ فیدبک آن ها چه مشکلی را حل می کند؟ حال که شما این مسئله را تشخیص دادید، می توانید راه حل پیشنهاد شده (اگر آنها را داده اید) را تقریبا به عنوان یک تمرین جداگانه مورد سنجش قرار دهید و به کار گیرید و تلاش های خود را برای حل این نقاط ضعف متمرکز کنید.

نظر مشتریان

نکات کلی

  • همیشه به کلیه بازخورد ها اهمیت دهید و هیچ نظر و فیدبکی را بی اهمیت تلقی نکنید حتی اگر با آن نظر موافق نیستید. همیشه نظر مشتریان را محترم بشمارید
  • در مورد ایده هایی که در زمینه کسب و کار جدید دریافت می کنید، احتیاط کنید. اگر قصد پیاده سازی آن ایده ها را دارید، حتما بررسی های لازم را انجام دهید.
  • اگر تعداد زیادی بازخورد دریافت می کنید، یک فرآیند برای پاسخ دادن به آن ها ایجاد کنید. به طور مثال مکانیسم هایی برای بیان پیشنهادات، رای دهی و قرار دادن جلسه هفتگی وجود دارد که در آن مدیر عامل شرکت با کل تیم تماس گرفته و به کلیه بازخورد ها پاسخ می دهد.

کلام آخر

بازخورد مشتری باعث از بین رفتن بسیاری از شک و تردید های شما می شود. مورد توجه قرار دادن آن ها، تفسیر و درک آن ها، به شما کمک می کند که بصیرت وآگاهی کسب کنید در مورد پر ارزش ترین دارایی خود، یعنی مشتریان و افرادی که محصولات شما را خریداری می کنند.

 

دوستان عزیز! مطالبی را در خصوص اهمیت دریافت بازخورد مشتریان و نحوه تفسیر و عکس العمل در مواجه با آن ها برایتان بازگو کردیم. امید است با مطالعه و به کارگیری مطالب بتوانید در جهت پیشبرد اهداف کاریتان قدم های بزرگی بردارید. از اینکه تا به اینجا همراه ما بودید سپاس گزاریم.

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
ارسال اطلاعیه در صورتیکه