مشاوره رایگان بانک وردپرس در خدمت شماست

با ما تماس بگیرید از اینکه صدای نازنین شما را می شونیم لذت میبریم و سعی میکنیم ، تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

ارتباط با واتس آب با کلیک روی دکمه زیر:

ورود به پشتیبانی

پست های تنها و بدون لینک

سلام به دوستان بانک وردپرسی… اگر سایت شما هم پر مطلب باشد حتما با این مشکل روبرو شدید که مطالبی برای همیشه از دید کاربران یا حتی گوگل مخفی شده و یا حداقل دسترسی به آنها بشدت سخت میشود که بعبارتی اسم شان را میتوان پست های تنها گذاشت.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، وقتی یک پست یا مطلب از سایر پست ها یا مقالات لینک نداشته باشد، کار برای گوگل و کاربران سخت میشود. همچنین امتیاز و اعتبار پست های تنها از نظر گوگل نسبت به مطالبی که در سایر مطالب لینک شده اند کمتر خواهد بود.

بعد از مطالعه ی این مطلب علاوه بر اینکه بطور کامل با پست های تنها آشنا میشوید، برخی از مشکلاتی که در سمت گوگل و کاربران با این سبک مطالب وجود دارد را خواهید شناخت.

در ادامه روش پیدا کردن تمام پست هایی که بدون لینک هستند (مطالب تنها) را با افزونه ی Yoast به شما آموزش داده همچنین نحوه ی لینک دار کردن مطالب و راه های رفع مشکلات مذکور را برای شما خواهیم گفت.

 

مشکلات پست های تنها و بدون لینک

مشکلات در سمت گوگل

پس از ارسال یک پست در سایت، در بهترین حالت توسط گوگل ایندکس میشود. پس از گذشت چندین ماه چنین پست هایی زیر آوار پست های دیگر قرار میگیرند که حتی اشاره ای به مطالب قدیمی تر از خودشان نداشته اند. مسلما ارزش چنین پست هایی به مرور زمان توسط گوگل پایین خواهد آمد چون شما آنها را حتی میتوان گفت که دفن کرده اید. آنها راهی برای نفس کشیدن ندارند پس انتظار نداشته باشید که در گوگل بتوانند پرچم سایت تان را بالا نگه دارند.

گوگل پس از ایندکس اگر دیگر به مطالب شما سر نزند برای شما و سایت تان در بهترین حالت خوب نخواهد بود (اگر بد نباشد). چرا که گوگل برای اولین بار توسط صفحه ی اصلی و نقشه سایت به این مطلب دسترسی پیدا کرده و دیگر بازدیدی از آن نخواهد داشت.

در عوض، گوگل مطالبی را که بیشتر در معرض دید قرار میگیرد و در مکان های مختلف سایت به آن اشاره شده است (همراه لینک) را بیشتر میپسندد و دسترسی اش به آن راحت تر است در نتیجه یک امتیاز برای آن در نظر خواهد گرفت.

اما مطالبی که در متن یک مطلب لینک داده میشوند به مراتب از ارزش بالاتری برخوردارند.

 

مشکلات در سمت کاربران

با انباشت مطالب یا پست های جدید، پست های قبلی طبیعتا کمتر توسط کاربران دیده خواهند شد اما آیا باید آن مطالب فراموش شوند؟

در چنین مواقعی حتی خود ما هم آن مطالب را فراموش میکنیم غافل از اینکه همان مطالب ممکن است ترافیک چشمگیری را به سایت ما روانه کند. البته این مشکل تنها به ترافیک مربوط نمیشود بلکه جذابیت و پویایی سایت را نیز کاهش خواهد داد.

وقتی کاربران وارد یک مطلب میشوند، اگر ببینند مطالب مرتبط دیگری نیز به آنها پیشنهاد شده مسلما برایشان جذاب خواهد بود چرا که کمتر به جستجو در گوگل و سایت نیاز پیدا میکنند و حتی ممکن است برخی اوقات بدلیل متفاوت بودن عنوان مطلب، غیرقابل حدس بودن شان و یا…، امکان پیدا کردن آن مطالب به کمک جستجو کمی مشکل و حتی ناممکن شود.

اما فرض کنید کاربران در هنگام خواندن یک مطلب، به لینکی برخورد کنند که شما بصورت دستی برای شان نوشته اید تا آنرا مطالعه کنند.

در نتیجه ما نباید مطالب مان را فراموش کنیم و یا بگذاریم دیگران آنها را فراموش کنند. همیشه کاربران تان را با لینک دادن به مطالب مفید ارضا (راضی کردن) کنید.

با رعایت این موارد هم پست ها را از تنهایی و گوشه گیری نجات خواهید داد، و هم راه را برای گوگل و کاربران تان هموار خواهید کرد.

 

بهترین راه حل برای پیدا کردن چنین مطالبی، استفاده از افزونه ی سئو Yoast است.

جالب است بدانید شرکت Yoast چنین مطالبی را با عنوان orphan به معنای یتیم در وبسایت خود معرفی کرده پس بهتر است به این یتیم ها کمی رسیدگی کنیم و آنها را از تنهایی در بیاوریم… این یک جمله ی طنز نبود بلکه حقیقتی است که بایستی رعایت کنیم.

 

یافتن پست های تنها با افزونه سئو Yoast

اکثر یا تمام وبمسترها با افزونه ی Yoast آشنایی دارند. این افزونه امکانات فراوانی دارد که در دو نسخه ی پرمیوم و رایگان منتشر شده است.

لازم است بدانید امکان یافتن مطالب یا پست های تنها، فقط در نسخه ی پرمیوم Yoast قرار داده شده که میتوانید از طریق لینک (خرید نسخه ی پرمیوم افزونه ی Yosat) آنرا از ما خریداری کنید.

توجه داشته باشید که از آخرین ورژن این افزونه استفاده میکنید.

 

ایندکس پست های تنها

در پنل وردپرس از قسمت نوشته ها، به همه ی نوشته ها بروید.

یک نواری در بالای عناوین مطالب وجود دارد که مطابق تصویر زیر است. به لینک کلیک کنید که در ابتدای متن قرار دارد وارد شوید.

چگونه مطالب تنها را در Yoast پیدا کنیم

پس از وارد شدن به لینک مذکور، صفحه ی زیر باز شده و شروع به اسکن پیوندها یا لینک های مطالب میکند. (زمان این اسکن به تعداد پیوندهای شما بستگی دارد که طبیعتا زمان زیادی احتیاج ندارد.)

در نهایت عبارت خوب بود! تمام پیوندهای موجود در متن شمارش شد را به شما نمایش خواهد داد.

ایندکس موفق پست های تنها در افزونه سئو Yoast

 

هشدار (اطلاعیه) مطالب تنها

ابتدا بایستی قسمت عمومی افزونه ی Yoast را باز کنید. (مطابق تصویر زیر)

منو تنظیمات پلاگین Yoast در وردپرس

در قسمت اطلاعیه ها تعداد مطالب و برگه های تنها را به شما نمایش میدهد که با کلیک بر روی لینک هر کدام، به مطالب یا برگه های تنها منتقل میشوید.

هشدار مطالب تنها در افزونه ی Yoast Seo

 

مشاهده ی مطالب تنها

پس از ایندکس مطالب تنها، وارد قسمت نوشته ها، همه ی نوشته ها شوید و بخش محتوای تنها را انتخاب کنید.

همانطور که میبینید مطالب به شکل زیر و بصورت عادی نمایش داده میشوند.

به سمت چپ تصویر دقت کنید، علامت فِلِش پایین که زیر آن عدد صفر نوشته شده (هایلات شده با رنگ زرد) تعداد لینک های سایر مطالب است که به این مطلب داده اند. که اگر این عدد صفر نبود ما این مطلب را در این بخش مشاهده نمیکردیم.

برای خارج کردن مطالب از بخش محتوای تنها، میتوانید از راه حلی که خدمتتان ارائه کردیم استفاده کنید.

تمام پست های تنها در پلاگین سئو Yosat

 

راه حل پست های تنها و قدیمی

لینک های داخلی

وقتی ما مطالب جدیدی مینویسیم بهتر است به پست های قدیمی نیز اشاره ای داشته باشیم تا هم کاربران مطالب مهم قبلی را مشاهده کنند، و هم گوگل تجدید خاطره ای کند. اشاره ی با اسم کافی نیست، بلکه بایستی لینک بدهیم تا این پست های جدید بعنوان حامی (سرپرست) پست های تنها و قدیمی ظاهر شود.

توجه داشته باشید لینک کردن مطالب نامرتبط کمی غیر جذاب و غیر حرفه ای است. و در صورتی که مطالب لینک شده با مطلب فعلی همسان یا مرتبط باشند بسیار کاربردی و جذاب خواهند بود.

این موارد، جزئی از سئوی مطالب شما محسوب میشود پس آنرا جدی بگیرید. در صورتی که با سئو آشنایی ندارید بهتر است از مطلب (آموزش سئو سایت) استفاده کنید.

بله، همانند جمله ی بالا که ما به شما مطلبی را معرفی کردیم که کاملا مرتبط با این موضوع است. پس شما هم این کارها را انجام دهید ولی نه در حدی که کاربران را کلافه کند و گوگل از شما ایراد بگیرد.

گوگل و کاربران زمانی از شما خسته نمیشوند که کاملا کاربردی، عادی و به موقع از لینک ها بهره ببرید.

 

عدم کارایی برچسب، موضوع و مطالب مرتبط در اینجا

شاید با خودتان بگویید ما برای مطالب، موضوعات (دسته) و برچسب هایی (تگ) تعریف کرده ایم که خود یک نوع لینک دادن است.

بله حرف شما از یک نظر کاملا درست است اما پست های تنها پست هایی هستند که پدر و مادر ندارند یعنی هیچ از یک مطالب داخل سایت سرپرستی آنها را به عهده نگرفته و حاضر نشده که لینک آن مطلب را در خود جای بدهد.

وقتی شما یک مطلب را صرفا در یک موضوع یا برچسب قرار بدهید، باز هم پس از گذشت زمان (با توجه به تعداد مطلب ارسالی) آن مطلب دفن خواهد شد. بله در برچسب ها و موضوعات هم امکان دفن شدن وجود دارد ولی شدت آن کمتر خواهد بود.

ولی هنگامی که مطالب سایت به یکدیگر لینک بدهند (لینک داخلی)، باعث میشود گوگل و کاربران از طریق لینک ها در بین مطالب سایت به گردش در بیایند که نتیجه ی آن بالا رفتن اهمیت و امتیاز مطالب شما خواهد بود. (از این موضوع ساده نگذرید) و همانطور که پیش تر گفته شد، برای کاربران جذابیت بیشتری خواهد داشت.

توجه داشته باشید مطالب مرتبط که بصورت اتوماتیک در پایین، بالا یا بین مطالب به نمایش در می آیند، دائمی نبوده و متغیر هستند و حتی اگر ثابت باشند مطمئنا به پای لینک داخلی در متن مطلب نخواهند رسید. و جدای از این، زمانی که بخواهید مطالب مرتبط را از قالب تان حذف کنید، دیگر نگران ارتباط مطالب تان با یکدیگر نخواهید بود.

و در پایان اضافه میکنیم استفاده از برچسب، موضوع و مطالب مرتبط بسیار کاربردی و خوب بوده و تنها در این بخش کاربرد زیادی ندارد.

 

خلاص شدن از مطالب تنها

همیشه لینک دادن به مطالب تنها دوای درد نیست و گاهی اوقات ما مطالبی داریم که دیگر هیچ کاربردی در سایت ما ندارند. برخی اقدام به حذف این مطالب میکنند و لینک های آنان را ریدایرکت 301 میکنند.

ما چنین راهی را پیشنهاد نمیدهیم مگر اینکه با آگاهی آن را انجام دهید.

توجه داشته باشید که حتما لازم نیست مطالب تنها را از تنهایی در بیاوریم یا آنها را بطور کلی از سایت حذف کنیم پس تمرکزتان را بر روی مطالبی که لازم است دیده شوند بگذارید و تنها آنها را از تنهایی در بیاورید.

 

سخن پایانی با بانک وردپرسی ها

دوستان عزیز مطلب چطور بود؟

از محتوا راضی بودید؟ توانستیم تا حد قابل قبولی مطلب را به شما منتقل کنیم؟

آیا در زمینه ی پست های تنها و اهمیت گوگل و کاربران به آنها تجربه ای داشته اید؟ مشتاق شنیدشان هستیم.

[تعداد: 10   میانگین:  4.7/5]

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
محمد Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
ارسال اطلاعیه در صورتیکه
محمد
مهمان
محمد

عالی بود،ممنون